STREET FUTBALOVÝ TURNAJ

Z. MORAVCE


17.4.2019

Víťaz detského turnaja: Vráble
Víťaz dospelého turnaja: Tréneri

Ďalšou, v poradí už siedmou, zastávkou Futbalu v meste boli Zlaté Moravce. Detského turnaja sa tu zúčastnilo 8 tímov, dospelých sa registrovalo šesť, no prišli nakoniec len štyri celky. Futbalovú atmosféru to ale nepokazilo. Parkovisko pri Vendo Park v Zlatých Moravciach sa zaplnilo a pouličný street futbal ovládol hádam každého. Deti si navyše mohli odniesť cenné podpisy od futbalistov FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble. Víťazné tímy postupujú na celoslovenské finále, ktoré sa uskutoční 5.6.2019 pred bratislavským nákupným centrom Eurovea.

Detský turnaj v réžii Vrábľov

Detský turnaj v kategórii do 10 rokov organizuje ÚLK v spolupráci so Slovenským futbalovým zväzom v rámci projektu Dajme spolu gól. V Zlatých Morvciach sa ho zúčastnilo osem tímov. Prišli okolité základné školy i mladé futbalové talenty. Turnaj systémom štart-cieľ ovládol tím z Vrábľov, ktorý na turnaji ani raz neprehral. Finále bolo dramatické, rozhodovali v ňom až pokutové kopy, no aj v nich boli mladí futbalisti z tímu Vráble lepší ako súper.

Víťazom dospelého turnaja Tréneri

Dospelý turnaj najlepšie zvládol tím s názvom Tréneri. Dokopy sa totiž dala partička, ktorá trénuje v klube FC ViOn Zlaté Moravce. Do finále spolu s trénermi postúpil tím Lokomotív Partizánske, ktorý píše takisto zaujímavý príbeh. Chalani z Partizánskeho absolvovali už piatu zastávku Futbalu v meste a štvrtýkrát boli vo finále. Ani raz finále však nezvládli. Z postupu medzi slovenskú elitu v rámci turnaja sa tak tešia Tréneri.

Čo získava víťaz

Víťaz získava postup na celoslovenské finále do Bratislavy (5.6.2019). Vo finále sa stretnú najlepšie tímy z celého Slovenska, resp. skupinových kôl. Okrem toho víťaz skupinového kola získava aj vecné ceny od partnerov Collalloc, Eutraco, Orange Sport či Fortuna.

Poradie detského turnaja:
  1. Vráble
  2. ZŠ Mojmírova
  3. ZŠ Machulince
  4. Štupli
  5. - 8. Juve, Barca, ZŠ Tekovské Nemce, Galacticos
Poradie dospelého turnaja:
  1. Tréneri
  2. Lokomotív Partizánske
  3. - 4. Pizza Pub, FC Pribinka